Uzayda Çekilecek İlk Film – Tom Cruise ve Elon Musk İşbirliği

SpaceX’in CEO’su Elon Musk ve Ünlü aktör Tom Cruise uzayda çekilecek ilk film için çalışmalara başladı. NASA’nın da içinde olduğu proje gerçekleşirse dünyada bir ilk gerçekleşecek.

tom cruise and elon musk

SpaceX’in CEO’su Elon Musk ve Ünlü aktör Tom Cruise uzayda çekilecek ilk film için çalışmalara başladı. NASA‘nın da içinde olduğu proje gerçekleşirse dünyada bir ilk gerçekleşecek.

nasa logo 1 scaled

Elon Musk ve Tom Cruise İş Birliği Yapacak

Tom Cruise ve Elon Musk’ın uzayda çekecekleri filmin aksiyon/macera türünde olacağı söyleniyor.

Deadline‘ın özel haberine göre:

Film yeni bir “Görevimiz Tehlike (Mission: Impossible)” olmayacak ve henüz yapım için adı geçen bir stüdyo yok.

Henüz projenin başlarında olduğu, Cruise ve Musk’ın NASA ile iş birliği içerisinde çalıştıkları belirtildi. Bu üçlünün dışında kimler görev alacak ya da kadroda kimler bulunacak sorusunun cevabı ise bilinmiyor.

NASA Doğruladı

NASA direktörü, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bir film çekmek için Tom Cruise ile çalıştıklarını duyurdu.

https://twitter.com/JimBridenstine/status/1257752395750289409

Uzay ajansının yöneticisi Jim Bridenstine, “NASA’nın büyük hayallerini gerçek yapacak mühendis ve bilim insanlarının yeni jenerasyonuna ilham vermek için popüler medyaya ihtiyacımız var” şeklinde açıklama yaptı.

NASA yönetici.0

Uzayda Çekilecek İlk Film Olacak

Eğer film çekimleri gerçekleşirse, uzayda çekilen ilk film bu olacak. Bahsi geçen yeni uzay filmi projesi Tom Cruise’un ilk uzay filmi projesi değil. Bundan yaklaşık olarak 20 yıl önce Görevimiz Tehlike 2 filmi çekileceği zamanlarda James Cameron, Tom Cruise’e uzaya gitmek isteyip istemediğini sordu. Bunun sebebi ise James Cameron’ın Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 2000 yılında bir belgesel çekimi için Ruslarla sözleşmesi bulunuyordu. Tom Cruise teklife sıcak baksa da maalesef bu proje o yıllarda gerçekleşemedi ve rafa kaldırıldı.

Filmle ilgili bilinen tek gerçek var. O da bu projenin Tom Cruise’un son yıllardaki en tehlikeli ve değişik film projesi olabilir. Oynadığı filmlerde dublör kullanmamasıyla tanınan ünlü aktör, Görevimiz Tehlike filmi serisinin dördüncü filmindeki sahneler için Dubai’deki Burj Khalifa gökdeleninin tepesine çıkıp çekimleri orada yapmıştı.

Burj Khalifa

Cruise, serinin altıncı filminde ise bir aksiyon sahnesinin çekimleri esnasında kazayla binaya çarparak sakatlanmıştı. Bu olay nedeniyle filmin çekimleri 6 haftalığına durdurulmuştu.

Ayrıca şu yazımıza da göz atmayı unutmayın -> Crew Dragon görevinin tarihi NASA tarafından açıkladı.

 

Kaynak : https://deadline.com/2020/05/tom-cruise-movie-shot-in-outer-space-elon-musk-spacex-unprecedented-in-hollywood-1202925849/
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

9 yorum

Popüler Yorumlar

mr.milal_  -  06/05/2020 / 21:38

Çok çok iyi. Yeni ve genç neslin böyle teknolojilerle haşır neşir olması , ve bu birikimlerini bizlerin yararına kullanması desteklenesi bir hareket. Sonuna kadar arkanızdayız gençler

Yoruma git

Tüm Yorumlar

İbrahim  -  06/05/2020 / 19:54

👍 👍

Cevapla

💯

Cevapla
Canberk  -  20/06/2020 / 22:32

Süper

Cevapla

Süper

Cevapla

👍🏻

Cevapla
HIYAR  -  06/05/2020 / 21:31

Ben inanmiyorum Uzaya çikilmadi bizi kandiriyorlar. Amerikan bayrağinin dalgalmamasi (ayda ) bile bi kanit.

Cevapla
mr.milal_  -  06/05/2020 / 21:38

Çok çok iyi. Yeni ve genç neslin böyle teknolojilerle haşır neşir olması , ve bu birikimlerini bizlerin yararına kullanması desteklenesi bir hareket. Sonuna kadar arkanızdayız gençler

Cevapla

Teşekkürler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol