UPS ve CVS, Florida’da Reçete Vermek İçin Drone Kullanıyor

UPS ve CVS, Florida’da Reçete Vermek İçin Drone Kullanıyor.UPS ve CVS, Florida’daki The Villages emeklilik topluluğunun sakinlerine drone yoluyla reçeteli ilaç sağlamak için çalışıyor. Matternet’in M2 drone’larını kullanacak olan hizmet, Federal Havacılık İdaresi’nin izni ile yürütülüyor.

Drone’lar çalışmaya herhangi bir gecikme olmazsa Mayıs ayında başlamayı düşünülüyor. İlk uçuşlar yarım milden az olacak ve emeklilik topluluğunun yakınındaki bir karşılama yerine teslim edilecek. Başlangıçta, bir UPS kara aracı, ikametgahın kapısına teslimatı tamamlayacaktır. Reçeteler bir CVS mağazasından teslim edilecek ve iki ek mağaza daha sonraki bir tarihte katılacak.

Reçete Vermek İçin Drone Kullanıyor

UPS ve CVS, Florida’da Reçete Vermek İçin Drone Kullanıyor

Kuzey Carolina’da sınırlı drone teslimat deneyleri yürüten UPS, yeni koronavirüs nedeniyle yerinde barınmaya çalışan insanlara yardımcı olmak için drone hizmetini genişlettiğini söyledi.

UPS Tarafından Açıklama

UPS yeni stratejisi ve dönüşüm sorumlusu Scott Price yaptığı açıklamada, “Yeni drone teslimat servisimiz, CVS’nin bu büyük emeklilik topluluğuna güvenli ve verimli ilaç teslimatları sunmasına yardımcı olacak ve konut sakinlerinin evlerini terk etmeden ilaç almalarını sağlayacak.” dedi. “UPS, COVID-19 ile mücadelede rol oynamaya kararlıdır ve bu, sağlık hizmetleri müşterilerimizi ve bireylerimizi yenilikçi çözümlerle desteklememizin başka bir yoludur.”

Bunlar, ABD’de yapılan ilk drone teslimatları değil, özellikle UPS’ten ilk olanlar bile değil. Google offshoot Wing , Virginia’da geçen yıl kendi ilaçlarını ve diğer sağlık ve sağlıklı yaşam ürünlerini sunan bir drone teslimat hizmeti başlattı .

UPS, geçen Ekim ayında bir “drone havayolu” işletmesi için hükümetin onayını aldı. O zamandan beri, lojistik devinin drone yan kuruluşu UPS Flight Forward, Kuzey Carolina’daki emeklilik topluluklarına binlerce bin reçete teslimatı gerçekleştirdi.

Fakat teknoloji hala test aşamasında ve önemli ölçüde ölçeklenmeye hazır değil. Yine de, COVD-19 pandemisi hem UPS hem de CVS’ye uçağı kullanarak küçük,çok hafif paketler kısa mesafeler sağlamadaki yeni becerilerini gösterme fırsatı verdi.

Yeni haberlerimizden anında haberdar olmak için sitemizin sağ üst kısmında bulunan mail aboneliğine üye olmayı unutmayın.

Şu yazımıza da göz atmayı unutmayın -> Korona Virüsü Hapşırık ve Öksürük Ne Kadar Yayabilir ?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayatımdan çok şey bekleyen ve düşlemeyi seven birisiyim.Bazen bazı konularda saçmalıyorum da

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol