Uluslararası Sertifikalı Yazılım Eğitimi Liselilere Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, ülkemizde okumakta olan liseli öğrencilerin yazılım alanında kendisini geliştirmeleri için “Uluslararası Sertifikalı Yazılım Eğitimi“ni liseli öğrencilerin kullanımına sundu.

Yazılım ve teknoloji sevdalısı öğrencilere bir müjde olan bu haber Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:

Öğretmenlerin de bu alanlarda gelişmesi için uzaktan eğitim faaliyetleri düzenlediklerini ve bu eğitimlerin lise öğrencilerinin kullanımına da açıldığını belirtti.

Ziya Selçuk, bu yazılım ve teknoloji eğitimlerinin Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak amacıyla Google ve Cisco iş birliğinde gerçekleştirildiğini de belirtti.

Ziya Selçuk açıklamasının devamında bu eğitimlere, Android program yazmak için gereken bilgilerin, programlama dillerinin bulunduğu üç yeni eğitimin eklendiğini ve öğrencilerin sık sık pratik yaparak öğretici uygulamalar geliştireceklerini de belirtti.

Uluslararası Sertifikalı Yazılım Eğitimi Haberini Twitter’dan Duyurdu

Ziya Selçuk bu tweetinde:

Google iş birliğinde ‘Flutter ile Yazılım Geliştirme’ ve ‘Kotlin ile Yazılım Geliştirme’ Android uygulama eğitimleri, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Youtube kanalı üzerinden tüm öğrenci ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Google ve Cisco iş birliğinde hazırlanan bu programlarla öğrencilerin mobil uygulama oluşturma, yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, big data konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedefliyoruz.

 diyerek eğitim hakkında bizlere daha detaylı bir bilgi verdi.

“Flutter ile Yazılım Geliştirme” Android, iOS ve Windows benzeri pekçok platformda çalışabilen uygulamalar geliştirmeyi sağlayan açık kaynaklı (open source) bir yazılım geliştirme kiti de diyebiliriz. Böylece iki platformda birden çalışabilen programlar yapacak olan gençler, bu şekilde hem eğlenerek hem kendilerini sürekli geliştirerek yeni şeyler yapmayı başaracaklar.

Aynı zamanda programla birlikte günümüzde çok fazla kullanılan ve sürekli geliştirilen “Python” yazılım dilininde uluslararası sertifikalı yazılım eğitimi verileceği duyuruldu.

Ayrıca şu yazımıza da göz atmayı unutmayın -> 65 Yaş ve Üstüne Sokağa Çıkma İzni Geliyor

Kaynak : http://www.meb.gov.tr/lise-ogrencilerine-yonelik-uluslararasi-yazilim-egitimleri-erisime-acildi/haber/20834/tr
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Insta: @bentunacom
Mail: brktn20@gmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol