THY, İç ve Dış Hat Uçuşları Hakkında Yeni Kararını Açıkladı

Türk Hava Yolları (THY), Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen/iptal edilen uçuşlar konusunda yeni bir karar aldı. Türk Hava Yolları (THY) Gen Müdürü Bilal Ekşi, iç ve dış hat tarifeli uçuşları 28 Mayıs’a kadar iptal ettiklerini açıkladı.

Ülkemiz koronavirüsü salgınına karşı önlemleri sıkı tutuyor. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının yanı sıra geçtiğimiz günlerde bu uygulama 23-24 Nisan ile birlikte 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı olarak uygulanmıştı. Alınan bu kararların istikrarlı bir şekilde uygulanması sonucundan günbegün bu kararların salgının önüne geçmekte büyük bir katkı sağladığını görmekteyiz. Bu gelişmeler kapsamında Türk Hava Yolları (THY)’de bu kararlar kapsamında uçuşlar için yeni bir karar açıkladı.

Türk Hava Yolları Koronavirüs
Türk Hava Yolları (THY)

Koronavirüsü salgını önlemleri kapsamında durdurulan Türk Hava Yolları (THY) seferleri için satışlar tekrar başlamıştı. Seyahat firmalarına gönderilen bir mail ile 1 Mayıs’tan itibaren tüm iç hat uçuşlarının satışa açıkladığını belirtmişti. Şirketin internet sitesi üzerinden yapılan aramalarda da 1 Mayıs’tan itibaren iç ve dış hat uçuşları için bilet satın alınabildiği görülüyordu.

Türk Hava Yolları,Koronavirüs Önlemlerini 28 Mayıs’a Kadar Uzattı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, firma olarak salgın nedeniyle alınan yeni kararı açıkladı. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bilal Ekşi, “Maalesef, iç ve dış hat tarifeli seferlerimizi 28 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal etmek zorundayız” ifadesini kullandı. Bilal Ekşi, koronavirüsüne karşı verilen mücadeleye işaret ederek “Biliyoruz zor ama bu mücadeleyi kazanmak için hep beraber biraz daha sabretmemiz lazım” dedi.

Konuyla alakalı olarak Türk Hava Yolları’nın (THY) sitesinde de bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Değerli misafirlerimiz, yeni tip koronavirüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda tüm uçuşlarımız 28 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur” ifadelerine yer verildi

Diğer makalelerimize de göz atmayı unutmayın -> 65 Yaş ve Üstüne Sokağa Çıkma İzni Geliyor

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Instagram: furkanvo
E-Mail: furkansavas000@gmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol