Starbucks Online Satış Yapmaya Başladı.

Fiziksel temas gerektiren işletmelerin geçici olarak kapatılması kararı ile birlikte Starbucks online satış yapma kararı aldı.

Covid-19 salgınının etkilerinden birisi olarak ortaya çıkan, fiziksel temas gerektiren işletmelerin geçici olarak kapatılması kararı ile birlikte Starbucks online satış yapma kararı aldı. Bununla birlikte Starbucks, Türkiye distribütörü aracılığıyla satışlara başladı.

starbucks online satış yapmaya başladı

Covid-19’a karşı alınan önlemler kapsamında virüse yayılacak imkan bırakmamak adına sosyal mesafe kurallarına uyulması için Starbucks ve benzeri bir çok işletme başta Çin olmak üzere ülkemiz de dahil olmak üzere Dünya genelinde kapatılmıştı. Bu sebepten dolayı Starbucks online satış yapma kararı aldı. Binlerce şubesi, çalışanı ve milyonlarca müşterisi olan Starbucks pandemi ile bu şekilde mücadele edecek.

Aslına bakılırsa uzun zamandır yurtdışında online satış faaliyetlerini sürdüren firma, Türkiye’de ise bu işe henüz yeni başlama kararı aldı. Starbucks Türkiye distribütörü Shaya aracılığıyla resmi web sitesi üzerinden satışlar gerçekleştirilecek.

Şimdilik Sadece Paketli Ürünler İçin Geçerli

Starbucks firması online sipariş almaya başladı ve bu sayede mağaza deneyimini uzaktan da yaşatmayı hedefliyor. Şimdilik müşterilerine sıcak kahve ulaştıramayan firma online siparişleri sadece paketli ürünler için alıyor. Satışlar Shaya Dijital Katalog sayfasından yapılabiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle 21 Nisan saat 15.00′ a kadar verilen siparişlerin 27 Nisan’dan itibaren kargolayacağını belirten firma, bu şekilde mağazalar açılana kadar satış yapmayı planlıyor.

Starbucks Online Satış ile Sıcak Kahve Alınabilecek mi ?

Şimdilik sıcak kahve servisi imkanı bulunmuyor. Durum öyle gösteriyor ki pandemi süreci boyunca çalışların sağlığı sebebiyle sadece paketli ürünlerin siparişleri gerçekleştirilecek.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Instagram: furkanvo
E-Mail: furkansavas000@gmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol