Oyun Konsollarına Zam – Cumhurbaşkanı Kararı’yla Ek Vergi

Oyun konsollarına Cumhurbaşkanı Kararı’yla ek vergi geldi. Oyun konsollarına zam hakkında detaylı bilgi ve gelen zam miktarını için habere tıklayın.

Günümüzde vakit geçirmek ve eğlenmek için çok kullanılan oyun konsollarına bir zam daha geldi. Cumhurbaşkanı Kararı‘yla ithalatta yerli üretimi destekleme amacıyla bir çok ürüne ek gümrük vergisi geldi. Son dönemlerde çok fazla satılıp revaçta olan oyun konsolları da ne yazık ki zam alan ürünler arasında.

Sadece Oyun Konsollarına Değil

Yeni gelen bu zamlardan sadece oyun konsolları etkilenmiyor. Kauçuk iplikler, tutkallar, aydınlatma cihazları aksam ve parçaları, plastik plaka/levhalar, demir veya çelikten vidalar, plastik ve metal düğmeler, multimetreler, kağıt kesme makinaları, video konsolları, transformatörler, redresörler, hidrolik presler, kesintisiz güç kaynakları, hoparlörler, röleler, saatler, kronometreler, bayram ve karnaval eşyası, sirk eşyası, çıtçıtlar ve bunların aksamları, golf sopaları ve açık hava oyunları da listede yerini aldı.

oyun konsolları

Oyun Konsollarına Gelen Zam Ne Kadar ?

Listede bulunan her ürüne aynı oranda ek vergi gelmedi. Gelen vergiler ürünlere göre %5 ile %50 arasında değişiyor. Oyun konsollarına ise yeni gelen karar ile %50 ek vergi geldi.

PlayStation 5 Fiyatı Nasıl Etkilenecek ?

Ülkemizde Sony tarafından Kasım 2020’de satışa sunulması beklenen PlayStaion 5 fiyatı Türkiye’ye geldiğinde ilave %20 fiyatı ile gelecek.Aynı zamanda 2 gün önce yürürlüğe giren zam kararından sonra kademeli olarak ülkemizdeki oyun konsollarında fiyat artışı bekleniyor. Eğer siz de oyun konsolu almayı düşünüyorsanız acele etseniz iyi olur.

oyun konsollarına zam

Güncel PS4 fiyatlarına erişmek için tıklayın -> PS4 Fiyatları

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Insta: @bentunacom
Mail: brktn20@gmail.com

İlgili Yazılar

3 yorum

Popüler Yorumlar

Maalesef umarız en kısa sürede uygun fiyatlara düşer.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Alperen  -  20/04/2020 / 21:27

Hele ki son zamanlarda evde geçirdiğimiz vakit arttığından dolayı bir çok insan konsol alma gibi düşünceler edinmişti normal şartlarda toplum için buna yönelik indirimler yapılması gerekirken bu sekilde abartılı zamların gelmesi cidden üzücü.Yurtdışında nerdeyse her evde bulunan bu konsollar bizim ülkemizde artık iyice lüks olarak görülücek.Söylenecek söz yok…

Cevapla

Maalesef umarız en kısa sürede uygun fiyatlara düşer.

Cevapla
Furkandincer  -  20/04/2020 / 21:29

Donumuza kadar alcaklar herhalde

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol