Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler (1994-2014)

Çoğu insan boş zamanlarını iyi değerlendirmek, eğlenmek ister. Biz de bugün sizler için boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz için mutlaka izlenmesi gereken filmler listesi yaptık.

Çoğu insan boş zamanlarını iyi değerlendirmek, eğlenmek ister. Biz de bugün sizler için boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz için mutlaka izlenmesi gereken filmler listesi yaptık. Listemizde herhangi bir sıralama yok. Listedeki her film birbirinden değerli ve çok iyi. Çok uzatmadan başlayalım.

Ayrıca belirtmek isterim ki filmlerin yazılarını özenle yazdık. Hiç bir filmin yorumunda spoiler kullanmamaya çalıştık. Okurken içiniz rahat olsun.

Inception (Başlangıç) – 2010

inception

Benim gözümde bu film tam bir başyapıt. Filmimizin baş rolündeki Dom Cobb karakterini usta oyuncu Leonardo DiCaprio canlandırıyor. Filmimizin konusu insanların en savunmasız olduğu anda – yani rüya görürken – bilinçaltındaki değerli sırların çalınması. Filmimizde sır çalma konusunda uzman olan Dom Cobb artık çok daha farklı bir şeyi deniyor. İnsanların zihnindeki fikirleri çalmak yerine zihinlerine yeni bir fikir yerleştirmek istiyor. Filmimiz gerek müzik seçimleri, gerek aksiyon sahneleri bakımından gerçekten çok iyi. Başlangıç filmini izlemenizi mutlaka tavsiye ediyorum.

IMDb : 8,8/10

Interstellar (Yıldızlararası) – 2014

interstellar

Eski bir bilim insanı olan Cooper hayatına mısır tarlası sürerek güvenli bir şekilde devam ediyor. Ancak karşısına reddedemeyeceği bir teklif çıkıyor. Bu teklif ailesini hatta insanlığı korumak adına gerçekten önemli bir tekliftir. Tekliften sonra baş karakterimiz Cooper’ın önemli ve zorlu bir karar alması gerekmektedir.

Christopher Nolan ve Jonathan Nolan işbirliği ile ortaya çıkan bu filmi ölmeden önce mutlaka izlemelisiniz. Filmdeki dram ve duygular gerçekten çok iyi aktarılmış. Çok sürükleyici bir hikayesi bulunuyor. Ayrıca filmin yıldız kadrosu da gerçekten çok başarılı.

IMBd: 8,6/10

Prestij (The Prestige) – 2006

prestij

Prestij tabi ki en iyi filmler listesine girmeyi hakkeden bir başyapıt. Bu film insanın gerçekten ama gerçekten beynini yakıyor. Film hakkında okuduğum yorumlarda çoğu insan ilk izleyişinde her şeyi kavrayamadığını ve aklında çok soru olduğunu, bu yüzden filmi ikinci defa izlediklerini söylüyor. Eğer siz de akıl oyunlarının geçtiği beyninizin sınırlarını zorlayacak bir film arıyorsanız Prestij tam size göre. Bu film mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine girmeyi çokça hakkediyor. Siz de bir şans verip izleyin.

Gelelim filmimizin konusuna, filmimizin ana teması 2 kardeşin çatışması. Prestij 19.yy sonlarında ele alınan bir film. Londra’da yaşayan Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Daha sonra bir gösteri sırasında bir kaza olur ve Julia ölür. Robert, Julia’nın ölümününAlfred yüzünden olduğunu düşünür ve Alfred ile Robert birbirlerinin düşmanı olurlar. Olayların üstünden bir süre geçer ve iki sihirbazda oldukça ünlü olur. Birbirlerinin illüzyon gösterilerini sabote etmeye çalışırlar. Alfred başarılı bir illüzyon numarası bulur. Robert, rakibinin sırrını çözmeyi kendine takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

Filmde çoğunluğun anlamadığı sorulara cevap olarak böyle bir yazı yayınlamışlar. Bakmanızı tavsiye ederim. The Prestige Filminde Mantık Hatası Gibi Gözüken Noktaların Açıklayıcı Cevapları

IMBd: 8,5/10

 

Lord Of The Rings Serisi – (2001 -2002-2003)

Yüzüklerin Efendisi - Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Fantastik bir evrende geçen J. R. R. Tolkien’in kitap serisinin Peter Jackson yapımı sinema uyarlaması filmdir. 3 filmlik bu seride kahramanlarımız dünyanın kaderini değiştirecek bir yüzükten kurtulmaya çalışıyor. Kaliteli oyunculuklar mükemmel ötesi savaş sahneleri ve çok derin bir evrene sahip olan bu filmi tüm fantastik yapım-sever insanlar izlemelidir. Hatta dünyada ki en iyi fantastik film bile diyebiliriz.

IMBd: 8,8/10

Forrest Gump – 1994

Forrest Gump - Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Forrest Gump, düşük zekaya sahip genç bir adamdır. Jenny ile tanışır.Forrest, Jenny’e aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle şans eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında çeşitli olaylar gelişir. Gump tamamen şans eseri olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder, hatta ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan kendisinin hiç haberi yoktur.

IMBd: 8,8/10

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Son

Bu yazımda sizlerle mutlaka izlenmesi gereken filmler listemi paylaştım. Şimdilik bir kaç tane olan film listemizi ilerki günlerde mutlaka uzunlaştıracağız. Sizde izlemekten zevk aldığınız ve bu listede bulunması gerektiğini düşündüğünüz filmleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ayrıca şu yazımıza da göz atabilirsiniz -> Uzayda Çekilecek İlk Film – Tom Cruise ve Elon Musk İşbirliği

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Insta: @bentunacom
Mail: brktn20@gmail.com

İlgili Yazılar

9 yorum

Alperen  -  12/05/2020 / 17:04

Matrix serisi ve yeşil yol da kesinlikle izlenmeli

Cevapla

İlk yazıyı fazla uzatmamak adına bahsetmedim onlardan ama ikinci yazıda kesinlikle olacak

Cevapla
ceren  -  12/05/2020 / 17:47

forrest gump👍

Cevapla
İbrahim  -  12/05/2020 / 19:05

Kuzuların sessizliği

Cevapla

maalesef izleme şansı bulamadım yarın izleyeyim

Cevapla
İbrahim  -  12/05/2020 / 19:06

Çok iyi bi Best listesi olmuş. Devamı beklemeye değer.

Cevapla

teşekkürler

Cevapla
Furkan  -  12/05/2020 / 19:09

Harry potter da var unutmayalım

Cevapla

bu da sonraki yazımda yer alacak kesinlikle

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol