Epic Games 3 Oyunu Daha Ücretsiz Dağıtacak

epic games wallpaper 1

Hâlâ pek çok oyuncunun Epic Games‘in GTA V‘i ücretsiz olarak dağıtmasına hazır değilken ‘bu daha başlangıç’ dedirten iddialar ortaya çıkmaya başladı. Bazı kesin olmayan bilgilere göre Epic, önümüzdeki 3 haftada sunacağı ücretsiz oyunlarla en az GTA V kadar ses getirmeyi planlıyor.

Koronavirüs dünyayı eve kapatırken oyun sektörü, son yılların en hareketli dönemini geçiriyor. Bir taraftan yeni nesil oyun konsollarıyla ilgili açıklamalar bir taraftan yeni konsolları hedefleyen yeni oyun duyuruları bir taraftan da eve kapanan insanları oyun oynamaya teşvik eden şirketlerin ücretsiz oyun fırsatları derken oyunlarla yatıp kalkar hale geldik. Tabi bu durumda Epic Games’in gerçek bir efsane olan GTA V’i ücretsiz olarak sunması, gündemin bir numaralı konusu haline gelmiş durumda.

Epic Games’in GTA V’i ücretsiz olarak dağıtması öyle büyük bir ses getirdi ki, Epic sunucuları bir kaç saatliğine çöktü. Sonrasında ise işler yoluna girdi ve tüm oyuncular bir bir ücretsiz GTA V’lerini kütüphanelerine eklemeye başladılar.

Kesin olmayan bilgiler Epic Games’in büyük kampanyalarla devam edeceğini gösteriyor

epic games

Bazı iddialara göre Epic Games’in ücretsiz oyun fırsatları GTA V ile sınırlı kalmayacak. Platform, ilerleyen haftalarda da dünya genelinde zirvede olan oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam edebilir.

En büyük sosyal platformlarından Reddit‘te ortaya atılan bir iddiaya göre Epic , 21 Mayıs’ta Civilization VI, 28 Mayıs’ta Borderlands: The Handsome Collection ve 4 Haziran’da da ARK Survival Evolved‘ı ücretsiz olarak biz oyun severlere sunması bekleniyor. Eğer bu iddia gerçekleşecek olursa Epic , önümüzdeki haftalarda da oyun severlerin gündemini oluşturabilir ve Steam‘e ciddi bir darbe vurabilir.

Reddit’te yer alan görsel

epic free games

Reddit’te yer alan iddiaya göre aşağıdaki oyunların ücretsiz olarak sunulacağı tarihlerin şu şekilde olması bekleniyor;

  • Civilization VI – 21 Mayıs
  • Borderlands: The Handsome Collection – 28 Mayıs
  • Art Survival Evolved – 4 Haziran

İddianın akla yatmasının bazı nedenleri var

Reddit’te yer alan iddia, bazı oyun severler için biraz uçuk görülebilir. Fakat bu iddiayı mantıklı kılan bazı nedenler var. Bu nedenlerden birincisi; önümüzdeki sürecin Epic Games’in “Mega Sale” ve “Epic Coupon” etkinlikleriyle çakışıyor olması. Demek oluyor ki Epic Games, düzenleyeceği etkinlikleri daha çok kişiye ulaştırmaya karar vermiş olabilir.

Epic Games ile ilgili iddiaların akla yatmasının başka bir detayı ise Civilization VI ile ilgili. Civilization VI oyununun New Frontier Pass‘ine ait ilk ek paket, 21 Mayıs’ta oyun severlerle buluşacak. Bu ek paketin tanıtımını yapmak isteyen Epic ve Civilization VI ekibi, böyle bir kampanyaya ev sahipliği edebilirler. Son olarak, Epic Games’in GTA V kampanyasının da sadece 2 gün önce bir iddia olarak ortaya çıkmıştı.

Ayrıca şu yazımıza da göz atabilirsiniz ->GTA V Ücretsiz Oldu ! Nasıl İndirilir ? 14-21 Mayıs

Kaynak : https://www.webtekno.com/epic-games-3-ucretsiz-oyun-iddia-h92502.html
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol