CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı! Oyuncular Tehlikede mi ?

Dünya genelinde en çok oyuncu sayısına sahip olan CS:GO oyunun kaynak kodları sızdırıldı. Kodların çalınmasının bir güvenlik sorunu olup olmayacağı kesin olarak bilinmiyor. Oyuncular tehlikede mi ? Peki şimdi ne olacak ? Hepsinin cevabı haberimizde.

CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı

CS:GO Tarafından Resmi Açıklama Geldi

CS:GO Kaynak Kodlarınının Sızdırılmasının ardından hemen resmi bir açıklama geldi. Twitter üzerinden açıklama yapan CS:GO ekibi sızdırılan kodların 2017-18 yıllarında partnerlere verilen sınırlı bir CS:GO motorunun oluşturduğu kodlardan ibaret olduğu bilgisi paylaşıldı. Oyuncuların endişelenmesini gerektiren bir durumun olmadığı söylendi ve en yüksek güvenlik için resmi sunucularda oyunun oynanması tavsiye edildi.

CS:GO ekibi daha sonra yapılan açıklamalarda ise konunun peşini bırakmayacaklarını ve araştırmaya devam edeceklerini belirtti.

Güvenlik Sorunları Oluşturacak mı ?

CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı, haberinden sonra oyuncuların aklına gelen ilk soru “Bu bir sorun mu?” idi. Oyunun kodlarının ortaya çıkması bir çok hilecinin işine geldi. Ama aynı zamanda korkulan bir şey daha var. O da insanların kişisel bilgilerinin çalınması. CS:GO ekibi yaptığı açıklamada şu anlık kesin olarak bir şey bilmediklerini. Ama oyuncuların kendilerini güvende tutmaları için sadece resmi sunucularda oynamasını tavsiye etti.

CS:GO Kaynak Kodları Kim Tarafından Sızdırıldı ?

Bir çok forumda ortaya atılan bilgilere göre kaynak kodlarını Tyler McVicker adında birinin sızdırdığı iddia ediliyor. Tyler McVicker ise bu haberleri yalanlıyor ve böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını söylüyor.

Peki Şimdi Ne Olacak ?

Yapılan açıklamalara göre şu an için bir şey söylemek için çok erken. Ama ekibe göre en güvenlikli şekilde oyunu oynamak için resmi sunucular dışında sunucuları tercih etmeyin.

CS:GO oyununu oynamak isterseniz -> CS:GO oyna

Ayrıca şu yazımıza da göz atmayı unutmayın -> Valorant Kapalı Beta ‘ya Nasıl Katılınır ? Riot Games Yeni FPS Oyunu

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Insta: @bentunacom
Mail: brktn20@gmail.com

İlgili Yazılar

1 Yorum

Popüler Yorumlar

Berk Uğur  -  25/04/2020 / 20:30

Böyle şeyler olacağı belliydi

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Berk Uğur  -  25/04/2020 / 20:30

Böyle şeyler olacağı belliydi

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol