Arkada Kalanlar: The Last Kingdom

Evet arkadaşlar bugünkü konumuz “Arkada Kalanlar: The Last Kingdom. Bu serimizin diğer yazılarını okumayanlar için bu serimizde ‘Underrated’ diye adlandırdığımız dizi/filmlerle ilgili yazılar paylaşacağım. Bu yazım da The Last Kingdom’dan bahsedeceğim.

Arkada Kalanlar: The Last Kingdom

Pazar günü 4. sezonu çıkan The Last Kingdom gayet başarılı olmasına rağmen hak ettiği yerde değil. Belki bu duruma bir nebze yararım olması için bu yazımı sizlerle paylaşıyorum.

Uhtred Of Bebbanburg

The Last Kingdom’ın hikayesi 9.yy Britanya’sında geçiyor. Dizinin hikayesinin ortasında olan Uthtred’i yakışıklı oyuncu Alexander Dreymon canlandırıyor. The Last Kingdom’ın ana konusu Uhtred’in Dan ve İngiltere arasında geçen savaş esnasında doğuştan hakkı olan Bebbanburg’ü alma mücadelesi.

Uhtred Danlarla yapılan başarısız bir savaş sonrası babasının ceseti yanında Danlara esir düşüyor. Bir Dan gibi yetiştirilen Uhtred ilerde bunun problemini çekicek. İnsanlar tarafından bağlılığı sorgulanacak. Bir Dan mı yoksa İngiliz mi? Ama her koşulda Uhtred doğuştan hakkı olan Bebbangurg için mücadele edicek.

Arkada Kalanlar: The Last Kingdom

Diziyi gözünüz kapalı sadece o güzel aksanlar için bile izleyebilirsiniz. Mükemmel savaş sahneleri arıyorsanız da bu dizi tam size göre. Dizi aynı zamanda mükemmel oyunculuklara da yer veriyor. Karakterleri canlandıran oyuncular çok başarılı çalışmışlar. Tüm bunların içerisinde çok ilgi çekici bir 9.yy atmosferini de size sunuyor. Büyük krallıkların arasında yaşanan akıl oyunları işi etkileyen güzel başka bir yanı. Tüm bunların arasında kaliteli diyaloglar sizi güldürebiliyor. Bolca aksiyonun olduğu bu dizide aşk unutulmamış ve yakışıklı Uhtred’imizin bolca çalkantılı bir aşk hayatı da var.

Uhtred’ten fazla bahsetmiş olabilirim biraz da yan karakterlerden bahsedelim. Uhtredin küçüklükten tanıdığı daha sonra Kral Alfred’in hizmetine geçen dünyalar tatlısı bir yaşlı adam Peder Beocca. Tek gayesi sanki elinde büyüyen Uhtred’i korumak onu düzgün bir insan aynı zaman da iyi bir Hristiyan yapmak. Peder Beocca’dan başka daha bir sürü ilgi çekici karakterler var ama spoiler olacağı için onlardan bahsetmiyorum.

Dizi içerisinde Vikings tarzı olağanüstülükler yok. Din sadece insanların gereksiz bağlandığı bir şey olarak gösteriliyor. Özellikle Hristiyanların yaptığı bağnazlıklar çok göze batıyor. Dış bir gözle yaptıkları cidden akıl karı değil arkadaş o kadar da inanmayın be.

Özetlemek Gerekirse

Mükemmel bir 9.yy içerisinde çok kaliteli bir karakterin maceralarını anlatan bu diziyi izlememek için hiçbir bahaneniz olamaz kesinlikle izlemelisiniz. 4. sezonu izledikten sonra bir de 4. sezon inceleme yazısı paylaşacağım. Bir sonraki yazıma kadar sağlıcakla ve evde kalın.

Arkada Kalanlar: The Last Kingdom izlemek isterseniz -> Netflix

Şu yazımızı da okumayı unutmayın -> Arkada Kalanlar: 11.22.63

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Popüler kültür özentisi olup değilmiş gibi yaşayan bir gencim. Steven Hyde ithafen.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol