24-26 Nisan’da Harika Bir Manzara – Genç Ay ve Parlak Venüs

Genç Ay ve Parlak Venüs, 24-26 Nisanda güneş battıktan sonra harika bir manzara olarak gözükecek!

Son birkaç aydır gün batımından sonra,Batı gökyüzünde en parlak gezegen olan Venüs’ü görmek görkemli bir hale büründü.Nisan ayı sonlarında,Venüs tüm bu akşam boyunca en parlak görüntüyü sunacak.

Ve şimdi ay gökyüzünün bu bölümlerinde hareket etmek üzere minik bir seyahat halinde. 24 ve 25 Nisan 2020’de göz kamaştırıcı Venüs’ün altında genç bir ay,ağda bir hilal gözlemleyebilirsiniz.26 Nisanda,ağda ay ve en parlak gezegen çok yakın olacak. Ardından güneş battıktan sonra harika bir manzara ile karşılaşacaksınız.

24 Nisan 2020’de: Dünyanın bir kısmı gün batımında yaşlı bir ay ile karşılaşabilir.Örneğin Kuzey Amerika’da yaşayan insanlardan,bizim için ay biraz daha yaşlı olacak sözlerini duyabilirsiniz.Ve 24 Nisan’da gecenin en parlak 2. göksel bedeni olan Venüs’ü görebilirsiniz.Hatta göz kamaştırıcı şaheseri gözden kaçırmanın hiçbir yolu yoktur.

25 Nisan 2020’de: Dünya çapında nerede yaşadığınıza bakılmaksızın,ince ay hilali gözlemlemek çok kolay olacaktır. Bunun nedeni ise 25 Nisan’da ay, gün batımında gökyüzünde daha yüksek olan daha geniş bir hilal sunuyor. Ve bu sebeple,hava karardıktan sonra daha uzun süre kalıyor.

26 Nisan 2020’de: Ay batımından sonra batıda hala daha şişman bir hilal ve daha yüksek olacak. Alacakaranlık gökyüzünde Venüs ile görkemli olacak.

Genç Ay ve parlak Venüs ‘ü bu tarihlerden herhangi birinde ilk kez gördükten sonra, ufkun altına inene kadar aşağı doğru battığına dikkat edin.

genç ay parlak venüs
Bu görseldeki parlak nesne Venüs gezegeni. Marc Toso , 18 Nisan 2020’de Horseshoe Springs, Utah’da yakaladı. Ay, 24-26 Nisan tarihlerinde gün batımından sonra gökyüzünün bu kısmına geri dönecek ve Venüs’ü geçecek. Teşekkürler Marc! Picture:Marc Toso

Ayrıca uzaya merakınız varsa şu yazımızı da okumalısınız -> Crew Dragon görevinin tarihi NASA tarafından açıkladı.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayatımdan çok şey bekleyen ve düşlemeyi seven birisiyim.Bazen bazı konularda saçmalıyorum da

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol