1 Milyon Yazılımcı Projesi Nedir ? Başvurusu Nasıl Yapılır ?

1 milyon yazılımcı projesi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 1 milyon öğrenciye istihdam sağlayacakları gündeme getirildi.

1 milyon yazılımcı projesi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 1 milyon öğrenciye istihdam sağlayacakları gündeme getirildi.

Ziya Selçuk,1 milyon yazılımcı projesinin lise kademesindeki 1 milyon öğrenciye (covid-19) tedbirleri sırasında uzaktan eğitim kapsamında ulusal ve uluslararası sertifika sunabilen eğitim çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

1 milyon yazılımcı

Ücretsiz olarak sağlanılacak olan bu projenin başvuru ve kayıt detayları 20 nisan tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından duyuruldu.

Peki başvuru ve kayıt nasıl olunur?

1 Milyon Yazılımcı Projesi Başvurusu Nasıl yapılır

  • İlk adım olarak Hazine ve Maliye bakanlığı İnternet sitesine giriniz.
  • Sonrasında üyeliğinizi oluşturmak için kayıt ol butonuna tıklayınız.
  • Üye kayıt olma panelinde eski kimlik bilgileri ile veya yeni kimlik bilgileri ile kayıt’dan size uygun olanı seçiniz ve ileri butonuna tıklayınız.
  • T.C kimlik numaranızı ve seri numaranızı boşluklara yazınız.
  • E-Posta,cep telefonu numaranız,yaşadığınız şehir ve çalışma şekli alanlarını doldurunuz
  • Kayıt ol butonuna tıklayınız.
  • Başvurunuz onaylandığında e-posta adresinize gelecek olan aktivasyon linkine tıklayınız.(Bu işlem duruma göre değişiklik gösterebilir ve saatlerce onaylanmayı bekleyebilir)
  • Aktivasyon bağlantısından çıkan sekmede şifrenizi oluşturun ve işleminiz tamam hale gelmiştir.

Bakanlığın açıklamasına göre başvuru yapıldıktan sonra site üzerin öz geçmiş doldurmak gerekmektedir.Projede 13 kategoride, toplamda 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim hazır halde bulunuyor.Bakanlık,eğitime katılan kişilerin aldıkları her eğitim ve başarı dereceleri hazırladıkları öz geçmişlerine yansıtılacağını belirtti.

Proje Kapsamında Önemli bilgiler

Kişinin proje kapsamında aldığı eğitimler özgeçmişe otomatik olarak işlenecek. Kişinin proje kapsamında gösterdiği başarı dereceleri ve performans düzeyleri özgeçmişe otomatik olarak işlenecek. Kişilerin özgeçmişleri aktif haldeki tüm firmaların erişimine açık olan bir havuzda toplanacak.Bu sayede yazılımcıya ihtiyacı olan iş yerleri,firmalar ve şirketler buradan yazılımcı adaylarının özgeçmişlerini inceleyerek istedikleri yazılımcıya kolayca ulaşabilecekler.

Eğitimi Bitirenlerin İş Bulabilecekleri Alanlar

Eğitimlerini tamamlayanlar İş Analisti – Network Uzmanı – Proje yöneticisi – Raporlama Uzmanı – Sızma Testi Uzmanı -Siber Güvenlik Uzmanı – Sistem uzmanı -Sistem analisti – Veri analisti – Veritabanı yöneticisi – Web Tasarım Uzmanı -Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak ve diğer birçok alanda iş bulabilecekler.

Ayrıca şu yazıya göz atmayı unutmayın -> Oyun Konsollarına Zam – Cumhurbaşkanı Kararı’yla Ek Vergi

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayatımdan çok şey bekleyen ve düşlemeyi seven birisiyim.Bazen bazı konularda saçmalıyorum da

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap

close

Abone Ol